About the Journal

International Journal of New Trends in Arts, Sports & Science Education (IJTASE) 

Period: 4 Issue / Year (January, April, July, and October).

ISSN: 2146-9466

IJTASE Manuscript Template

IJTASE Copyright Transfer Form

Indexing & Abstracting

International Journal of New Trends in Arts, Sports & Science Education (IJTASE) is an open-access, electronic-only, peer-reviewed, and professional scientific journal which publishes papers to international audiences of educational researchers. IJTASE aim to publish articles art, sport, and science education studies according to interdisciplinary approach. IJTASE has been publishing four times a year since 2012 (January, April, July, and October). The article is to be submitted in Turkish or English.

The journal covers three broad aspects - Arts, Sports, and Science Education. The journal accepts manuscripts related to all aspects of Arts, Sports, and Science Education (Arts studies, arts education studies, music education studies, sport studies, and science education studies). IJTASE is a multidisciplinary and international journal, committed to no single approach, discipline, methodology or paradigm. IJTASE aims to provide researchers with scholarly discourses, theories, research methods, and findings. IJTASE publishes research studies employing a variety of qualitative and/or quantitative methods and approaches in the field of arts, sports, and science education. The selection of articles for publication is based on their contribution to the field of arts, sports, and science education, clarity of presentation, adequacy of research methodology, and significance of research findings.

-----

Değerli Meslektaşlarım,

International Journal of New Trends in Arts, Sports & Science Education (IJTASE) Uluslararası hakemli bir dergidir, Ocak 2023 sayısında (volume 13 issue 1) yayınlanacak çalışmalarda “Fen Eğitiminde Yeni Yönelimler: Fen Eğitiminde Güncel Eğilimler ve Bilimsel Uygulamalar” başlığı altında Fen Bilimleri alanında yer alan güncel çalışmaları ve bilimsel uygulamaları konu edinmiş makalelere yer verilecektir. Bu bağlamda IJTASE, yazar(lar)ın, küresel bağlamda okuyucu kitlesine hitap ederek fen eğitimi ve fen eğitimini diğer disiplinlerle bütünleştirdikleri çalışmaları memnuniyetle kabul etmektedir. Yayın dili Türkçe ve İngilizce’dir. Hakemli yayınlanan dergimize 31 Aralık 2023 tarihine kadar makalelerinizi bekleriz.

Author Guidelines (Dergi Yazım Kuralları)

Saygılarımla
Guest Editor, Prof.Dr. Suat TÜRKOĞUZ
Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi İzmir-Türkiye

------

Değerli Meslektaşlarım,

International Journal of New Trends in Arts, Sports & Science Education (IJTASE), Nisan 2024 sayısında (volume 13 issue 2) yayınlanacak çalışmalarda “Müzik ve Sanat Eğitiminde Yeni Yönelimler: Müzik ve Sanat Eğitiminde Güncel Eğilimler ve Bilimsel Uygulamalar” başlığı altında Müzik ve Sanat Eğitimi alanında yer alan güncel çalışmaları ve bilimsel uygulamaları konu edinmiş makalelere yer verilecektir. Bu bağlamda IJTASE, yazar(lar)ın, küresel bağlamda okuyucu kitlesine hitap ederek Müzik ve Sanat eğitimini diğer disiplinlerle bütünleştirdikleri çalışmaları memnuniyetle kabul etmektedir.

International Journal of New Trends in Arts, Sports & Science Education (IJTASE) dergisinin "Müzik" temasıyla yayımlanacak Nisan 2024 sayısı yerel ve evrensel ölçeklerde müzik, müzikoloji, etnomüzikoloji, müzik teorisi, müzik sosyolojisi, müzik eğitimi, ses sanatları, çalgı yapımı, organoloji gibi alanların yanı sıra disiplinler arası çalışmalara da açık olacaktır. Güncel çalışmalarınızı Türkçe veya İngilizce dillerinde özgün makale, araştırma, inceleme, eleştiri, kitap tanıtımı veya çeviri makale biçiminde 30 Mart 2024 tarihine kadar göndermenizi bekliyoruz. Tüm çalışmalar çift kör değerlendirme sürecine sokulacak, hakem onayından geçen çalışmalar yayım sürecine alınacaktır.

IJTASE Nisan 2024 sayısında, müzik ve tüm sanat alanlarında nitelikteki sanatsal ve bilimsel araştırma makalelerinin yayımlanmasını, bu alanlarda çalışmalar yapan akademisyenlere katkı sağlaması amaçlanmaktadır.

Yayın dili Türkçe ve İngilizce’dir.

Hakemli yayınlanan dergimize 30 Mart 2024 tarihine kadar makalelerinizi bekleriz.

Author Guidelines (Dergi Yazım Kuralları)

Saygılarımla
Guest EditorProf.Dr. M. Erdem ÇÖLOĞLU 
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, İstanbul-Türkiye

----

Değerli Spor Bilimciler,

Dergimizin Temmuz 2024 sayısından (volume 13 issue 3) itibaren yayınlanacak sayılarda "Spor Bilimlerinde Güncel Gelişmeler" başlığı altında Spor Bilimleri'nin sporda hareket ve antreman bilimisporda yönetim bilimlerispor sağlık, beden eğitimi ve sporsporda psikososyal alanlaregzersiz fizyolojisiegzersizde beslenme ve metabolizmaegzersiz ve spor psikolojisiengellilerde egzersiz ve spor eğitimi, spor biyomekaniği ve motor konrol  alanlarında güncel konulara ilişkin makalelere yer verilecektir. Yayın dili Türkçe ve İngilizce'dir. 

Author Guidelines (Dergi Yazım Kuralları)

Hakemli yayınlanan dergimize 30 Haziran 2024 tarihine kadar yazılarınızı bekleriz.

Guest Editor, Prof. Dr. Caner Açıkada

European University of Lefke, North Cyprus

Current Issue

Vol. 12 No. 4 (2023): October 2023, Arts Education
					View Vol. 12 No. 4 (2023): October 2023, Arts Education

The countries of the authors contributed to this issue (in alphabetical order):

Turkey

Prof.Dr. Ahmet Burak BASMACIOĞLU
Anadolu University, Eskişehir, Turkey

Guest Editor

Published: 2023-10-25

Research Article

View All Issues